Nesibaigiantis nuovargis, mieguistumas, prasta nuotaika, išblyškusi oda? Laikas sunerimti, gali būti, jog jūsų organizmui trūksta geležies! Pakankamas geležies kiekis itin svarbus jūsų imunitetui išlikti stipriam.

Susidūrę su geležies trūkumu, neprivalote griebtis medikamentų, kirsti lėkštės dydžio jautienos kepsnius ar savo virtuvę užversti špinatų kalnais. Pasak mokslinių tyrimų, žmogaus organizmas geriausiai pasisavina gyvūlinės kilmės geležį. Tačiau ką daryti, jei mėsos nevalgote? Arba tiesiog nenorite kardinaliai keisti savo mitybos, bet geležies atsargas papildyti turite?

100 gramų džiovintų svirplių miltų yra net 3 mg geležies. Šis kiekis lenkia jautieną, vištieną, kiaušinius ir net brokolius su špinatais!

Geriausia tai, jog į savo racioną įtraukę svirplių miltus, neturite kardinaliai keisti savo mitybos įpročių! Svirplių miltais skaninkite sau įprastus smoothie kokteilius, kepkite pyragą, dėkite į sausainių tešlą, kepkite duoną, krekerius ar bet kuriuos kitus mėgstamus skanėstus. Užkandžiams rinkitės ne bulvių traškučius, o džiovintus svirplius, padengtus prieskoniais ir be vargo užtikrinkite sau pakankamą geležies kiekį!

Su geležies trūkumu dažnai susiduria vaikai. Dažnai mažieji atsisako raudonos mėsos, ankštinių ir kitų žalių daržovių, tad mityboje pradeda vyrauti įvairūs užkandžiai ar prastesnės maistinės vertės produktai. Geležies kiekis kraujyje nukrinta ir gydytojai skiria maisto papildus jos kiekiui atstatyti. Dažnai dar ir nemenkas vargas gali būti tuos papildus vaikui įsiūlyti. Labai svarbu, jog vaikų mityba būtų kuo įvairesnė.

Net atsisakant tam tikro maisto produkto, jo vietą privalo užpildyti maistinga ir skani alternatyva.

Tam idealiai tinka duonelės su svirplių miltais. Vaikai ypač mėgsta užkąsti traškių sausainių, trapučių ar traškučių, tad kodėl jiems nepasiūlius sveikos alternatyvos? Net 25% baltymų, jokio glitimo, gausu skaidulų ir svarbiausia – geležies.

Jei jūsų organizmui trūksta geležies, itin svarbu, kad geležies turinčius produktus organizmas pasisavintų tinkamai.

  1. Maisto produktai, turintys daug vitamino C padeda pasisavinti geležį. Stenkitės valgyti pakankamai apelsinų, pomidorų, uogų, kivių.
  2. Gyvulinės kilmės geležis padeda įsisavinti augalinės kilmės geležį. Gamindami smoothie įdėkite ne tik svirplių miltų, bet ir keletą saujų špinatų – bus tikra geležies bomba!
  3. Arbata, kava ir produktai, kuriuose gausu kalcio, trukdo pasisavinti geležį. Venkite įvairių pieno produktų, kai siekiate atstatyti geležies atsargas savo organizme.

duoniukai